Euro 2020-2021 : ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ / ΑΓΩΝΕΣ (Συνεχής ενημέρωση)

 

Α) Πρόγραμμα αγώνων  Ανά όμιλο (Μετάδοση από ANT1)

Όμιλος Α πρόγραμμα Euro 2020

11 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Turkey.svg Τουρκία

0

Flag of Italy.svg Ιταλία

3

Ολυμπιακό Στάδιο Ρώμης, Ρώμη
12 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Wales.svg Ουαλία

1

Flag of Switzerland.svg Ελβετία

1

Ολυμπιακό Στάδιο Μπακού, Μπακού

16 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Turkey.svg Τουρκία

0

Flag of Wales.svg Ουαλία

2

Ολυμπιακό Στάδιο Μπακού, Μπακού
16 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Italy.svg Ιταλία

3

Flag of Switzerland.svg Ελβετία

0

Ολυμπιακό Στάδιο Ρώμης, Ρώμη

20 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Switzerland.svg Ελβετία

3

Flag of Turkey.svg Τουρκία

1

Ολυμπιακό Στάδιο Μπακού, Μπακού
20 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Italy.svg Ιταλία

1

Flag of Wales.svg Ουαλία

0

Ολυμπιακό Στάδιο Ρώμης, Ρώμη

Όμιλος B πρόγραμμα Euro 2020

12 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Denmark.svg Δανία

0

Flag of Finland.svg Φινλανδία

1

Στάδιο Πάρκεν, Κοπενχάγη
12 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Belgium.svg Βέλγιο

3

Flag of Russia.svg Ρωσία

0

Στάδιο Κρεστόβσκι,Αγία Πετρούπολη

16 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Finland.svg Φινλανδία

0

Flag of Russia.svg Ρωσία

1

Στάδιο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
17 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Denmark.svg Δανία

1

Flag of Belgium.svg Βέλγιο

2

Στάδιο Πάρκεν, Κοπενχάγη

21 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Russia.svg Ρωσία

1

Flag of Denmark.svg Δανία

4

Στάδιο Πάρκεν, Κοπενχάγη
21 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Finland.svg Φινλανδία

0

Flag of Belgium.svg Βέλγιο

2

Στάδιο Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη

Όμιλος Γ πρόγραμμα Euro 2020

13 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Austria.svg Αυστρία

3

Flag of North Macedonia.svg Βόρεια  Μακεδονία

1

Arena Națională, Βουκουρέστι
13 Ιουνίου 2021
22:00
Flag of the Netherlands.svg Ολλανδία

3

Flag of Ukraine.svg Ουκρανία

2

Johan Cruijff Arena,Άμστερνταμ

17 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Ukraine.svg Ουκρανία

2

Flag of North Macedonia.svg Βόρεια Μακεδονία

1

Arena Națională, Βουκουρέστι
17 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of the Netherlands.svg Ολλανδία

2

Flag of Austria.svg Αυστρία

0

Johan Cruijff Arena,Άμστερνταμ

21 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of North Macedonia.svg Βόρεια  Μακεδονία

0

Flag of the Netherlands.svgΟλλανδία

3

Johan Cruijff Arena,Άμστερνταμ
21 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Ukraine.svg Ουκρανία

0

Flag of Austria.svg Αυστρία

1

Arena Națională,Βουκουρέστι

Όμιλος Δ πρόγραμμα Euro 2020

13 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of England.svg Αγγλία

1

Flag of Croatia.svg Κροατία

0

Στάδιο Γουέμπλεϊ, Λονδίνο
14 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Scotland.svg Σκωτία

0

Flag of the Czech Republic.svg Τσεχία

2

Πάρκο Χάμντεν,Γλασκώβη

18 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Croatia.svg Κροατία

1

Flag of the Czech Republic.svg Τσεχία

1

Πάρκο Χάμντεν,Γλασκώβη
18 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of England.svg Αγγλία

0

Flag of Scotland.svg Σκωτία

0

Στάδιο Γουέμπλεϊ,Λονδίνο

22 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Croatia.svg Κροατία

3

Flag of Scotland.svg Σκωτία

1

Πάρκο Χάμντεν,Γλασκώβη
22 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of the Czech Republic.svg Τσεχία

0

Flag of England.svg Αγγλία

1

Στάδιο Γουέμπλεϊ, Λονδίνο

Όμιλος Ε πρόγραμμα Euro 2020

14 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Poland.svg Πολωνία

1

Flag of Slovakia.svg Σλοβακία

2

Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
14 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Spain.svg Ισπανία

0

Flag of Sweden.svg Σουηδία

0

Καρτούχα, Σεβίλλη

18 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Sweden.svg Σουηδία

1

Flag of Slovakia.svg Σλοβακία

0

Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη
19 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Spain.svg Ισπανία

1

Flag of Poland.svg Πολωνία

1

Καρτούχα, Σεβίλλη

23 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Slovakia.svg Σλοβακία

0

Flag of Spain.svg Ισπανία

5

Καρτούχα, Σεβίλλη
23 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Sweden.svg Σουηδία

3

Flag of Poland.svg Πολωνία

2

Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη

Όμιλος ΣΤ πρόγραμμα Euro 2020

15 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Hungary.svg Ουγγαρία

0

Flag of Portugal.svg Πορτογαλία

3

Ferenc Puskás Stadium,Βουδαπέστη
15 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of France.svg Γαλλία

1

Flag of Germany.svg Γερμανία

0

Allianz Arena,Μόναχο

19 Ιουνίου 2021
16:00

Flag of Hungary.svg Ουγγαρία

1

Flag of France.svg Γαλλία

1

Ferenc Puskás Stadium,Βουδαπέστη
19 Ιουνίου 2021
19:00

Flag of Portugal.svg Πορτογαλία

2

Flag of Germany.svg Γερμανία

4

Allianz Arena,Μόναχο

23 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Portugal.svg Πορτογαλία

2

Flag of France.svg Γαλλία

2

Ferenc Puskás Stadium,Βουδαπέστη
23 Ιουνίου 2021
22:00

Flag of Germany.svg Γερμανία

2

Flag of Hungary.svg Ουγγαρία

2

Allianz Arena,Μόναχο

 

Β) Πρόγραμμα αγώνων Ανά ημερομηνία (Μετάδοση από ANT1)

 

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος) Τελικό : 0-3

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος) Τελικό :1-1

19:00 Δανία – Φινλανδία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος) Τελικό : 0-1

22:00 Βέλγιο – Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος) Τελικό : 3-0

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος) Τελικό : 1-0 

19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος) Τελικό : 3-1

22:00 Ολλανδία – Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος) Τελικό : 3-2

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος) Τελικό : 0-2

19:00 Πολωνία – Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος) Τελικό : 1-2

22:00 Ισπανία – Σουηδία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος) Τελικό : 0-0

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος) Τελικό : 0-3

22:00 Γαλλία – Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος) Τελικό : 1-0 

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)  Τελικό : 0-1

19:00 Τουρκία – Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος) Τελικό : 0-2

22:00 Ιταλία – Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος) Τελικό : 3-0

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία |Αρένα Νατσιονάλα,Βουκουρέστι (3ος όμιλος) Τελικό : 2 – 1

19:00 Δανία – Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος) Τελικό : 1 – 2

22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος) Τελικό : 2 – 0

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος) Τελικό : 1 – 0

19:00 Κροατία – Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος) Τελικό : 1 – 1

22:00 Αγγλία – Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος) Τελικό : 0 – 0

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος) Τελικό : 1 – 1

19:00 Πορτογαλία – Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος) Τελικό : 2 – 4

22:00 Ισπανία – Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος) Τελικό : 1 – 1

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος) Τελικό : 3 – 1

19:00 Ιταλία – Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος) Τελικό : 1 – 0

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος) Τελικό : 0 – 1

19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία|Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος) Τελικό : 0 – 3

22:00 Ρωσία – Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος) Τελικό : 1 – 4

22:00 Φινλανδία – Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος) Τελικό : 0 – 2

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος) Τελικό : 3 – 1

22:00 Τσεχία – Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος) Τελικό : 0 – 1

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος) Τελικό : 3 – 2

19:00 Σλοβακία – Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος) Τελικό : 0 – 5

22:00 Πορτογαλία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος) Τελικό : 2 – 2

22:00 Γερμανία – Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος) Τελικό : 2 – 2

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)

22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)

22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)

22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)

Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)

22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)

22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)

Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)

22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου 22:00

Νικητής 1 – Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο


Τo Euro 2020, γνωστό ως UEFA Euro 2020, θα είναι το 16ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου ανδρών που διοργανώνεται κάθε τέσσερα χρόνια από την UEFA. Βέβαια, αυτή τη φορά, λόγω της πανδημίας το τελευταίο είχε διεξαχθεί το 2016.

Το πρωτάθλημα που αναμένεται να διεξαχθεί σε 12 πόλεις και σε 11 διαφορετικές ευρωπαϊκές χώρες, ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί από τις 12 Ιουνίου έως τις 12 Ιουλίου 2020. Ωστόσο, στις 17 Μαρτίου 2020, η UEFA ανακοίνωσε την αναβολή του πρωταθλήματος για ένα χρόνο λόγω της πανδημίας του κορονοϊού και, πρότεινε ως πιθανές ημερομηνίες την 11η Ιουνίου έως 11 Ιουλίου 2021, οι οποίες ημερομηνίες επιβεβαιώθηκαν στις 17 Ιουνίου 2020. Ανακοινώθηκε ωστόσο, πως το τουρνουά θα διατηρήσει την ονομασία “UEFA Euro 2020”. Θα συμμετάσχουν 24 ομάδες. Αξίζει να σημειωθεί πως η Πορτογαλία είναι η τελευταία πρωταθλήτρια, έχοντας κερδίσει το Euro 2016.

Πόσο θα διαρκέσει και σε ποιες χώρες θα γίνει το Euro 2020

Θα διεξαχθεί την περίοδο του καλοκαιριού και θα διαρκέσει έναν μήνα (11 Ιουνίου 2021-11 Ιουλίου 2021). Οι αγώνες θα φιλοξενηθούν σε 11 πόλεις Ευρωπαϊκών χωρών:

  • Αζερμπαιτζάν
  • Δανία
  • Αγγλία
  • Γερμανία
  • Ουγγαρία
  • Ιταλία
  • Ολλανδία
  • Ρουμανία
  • Ρωσία
  • Σκωτία
  • Ισπανία

Tι ώρες είναι οι αγώνες;

Οι αγώνες των ομίλων θα διεξαχθούν σε 3 ζώνες ωρών: 16:00 – 19:00 – 22:00. Οι προημιτελικοί και ημιτελικοί στις διασταυρώσεις Euro 2020 είναι προγραμματισμένοι για τις 19:00 και 22:00, ενώ μικρός και μεγάλος τελικός στις 22:00.

Oι όμιλοι του Euro 2021

1ος όμιλοςΤουρκίαΙταλίαΟυαλίαΕλβετία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ιταλία και Αζερμπαϊτζάν

2ος όμιλοςΔανίαΦινλανδίαΒέλγιοΡωσία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Δανία και Ρωσία

3ος όμιλοςΟλλανδίαΟυκρανίαΑυστρίαΒόρεια Μακεδονία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ολλανδία και Ρουμανία

4ος όμιλοςΑγγλίαΚροατίαΣκωτίαΤσεχία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Αγγλία και Σκωτία

5ος όμιλοςΙσπανίαΣουηδίαΠολωνίαΣλοβακία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ρωσία και Ισπανία

6ος όμιλοςΟυγγαρίαΠορτογαλίαΓαλλίαΓερμανία | Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε Ουγγαρία και Γερμανία

* Προκρίνονται οι δύο πρωτοπόροι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι τρίτοι

Όμιλος Α Όμιλος Β Όμιλος Γ
Flag of Turkey.svg Τουρκία Flag of Denmark.svg Δανία Flag of the Netherlands.svg Ολλανδία
Flag of Italy.svg Ιταλία Flag of Finland.svg Φινλανδία Flag of Ukraine.svg Ουκρανία
Flag of Wales.svg Ουαλία  Βέλγιο Flag of Austria.svg Αυστρία
Flag of Switzerland.svg Ελβετία Flag of Russia.svg Ρωσία Flag of North Macedonia.svg Βόρεια Μακεδονία
Όμιλος Δ Όμιλος Ε Όμιλος ΣΤ
Flag of England.svg Αγγλία Flag of Spain.svg Ισπανία Flag of Hungary.svg Ουγγαρία
Flag of Croatia.svg Κροατία Flag of Sweden.svg Σουηδία Flag of Portugal.svg Πορτογαλία
Flag of Scotland.svg Σκωτία Flag of Poland.svg Πολωνία Flag of France.svg Γαλλία
Flag of the Czech Republic.svg Τσεχία Flag of Slovakia.svg Σλοβακία Flag of Germany.svg Γερμανία

Tα γήπεδα που θα διεξαχθεί η τελική φάση

Κάθε πόλη θα φιλοξενήσει τρεις αγώνες ομίλων και έναν αγώνα για τον γύρο των 16 ή για τον γύρο των 4. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στα 12 στάδια ως ακολούθως :

  • Φάση ομίλων, γύρος των 16, ημιτελικοί αγώνες και τελικός: Λονδίνο (Αγγλία)
  • Φάση ομίλων και προημιτελικοί αγώνες: Μόναχο (Γερμανία), Μπακού (Αζερμπαϊτζάν), Αγία Πετρούπολη (Ρωσία), Ρώμη (Ιταλία)
  • Φάση ομίλων και γύρος των 16: Κοπενγχάγη (Δανία), Βουκουρέστι (Ρουμανία), Άμστερνταμ (Ολλανδία), Δουβλίνο (Ιρλανδία), Μπιλμπάο (Ισπανία), Βουδαπέστη (Ουγγαρία), Γλασκόβη (Σκωτία)

Αναλυτικά που θα γίνουν τα ματς ανά όμιλο:

  • Α’ όμιλος: Ρώμη (Ιταλία) και Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)
  • Β’ όμιλος: Αγία Πετρούπολη (Ρωσία) και Κοπενγχάγη (Δανία)
  • Γ’ όμιλος: Άμστερνταμ (Ολλανδία) και Βουκουρέστι (Ρουμανία)
  • Δ’ όμιλος: Λονδίνο (Αγγλία) και Γλασκόβη (Σκωτία)
  • Ε’ όμιλος: Μπιλμπάο (Ισπανία) και Δουβλίνο (Ιρλανδία)
  • ΣΤ’ όμιλος: Μόναχο (Γερμανία) και Βουδαπέστη (Ουγγαρία)

Διάφορα χρήσιμα Euro 2020


Ποιοι διαιτητές θα σφυρίξουν:

Οι 18 διαιτητές που θα σφυρίξουν στο Euro είναι οι Μπριχ (Γερμανία), Τσακίρ (Τουρκία), Ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία), Εκμπεργκ (Σουηδία), Γκρίνφιλντ (Ισραήλ), Χάτεγκαν (Ρουμανία), Καράσεφ (Ρωσία), Κόβακς (Ρουμανία), Κάιπερς (Ολλανδία), Μακέλι (Ολλανδία), Λαόθ (Ισπανία), Ολιβερ (Αγγλία), Ορσάτο (Ιταλία), Σοάρες Ντίας (Πορτογαλία), Σέμπερτ (Γερμανία), Τέιλορ (Αγγλία), Τουρπέν (Γαλλία) και Βίντσιτς (Σλοβενία).

Θα έχει VAR το Euro 2020;

Για πρώτη φορά, το σύστημα διαιτησίας με βίντεο VAR θα χρησιμοποιηθεί σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της UEFA. Ο πρώην πρόεδρος της UEFA Μισέλ Πλατινί ανέφερε ότι το να διοργανωθεί το πρωτάθλημα σε διαφορετικά έθνη αποτελεί μια μοναδική εκδήλωση για τον εορτασμό των 60ων γενεθλίων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου.

Διαθέτοντας τη μεγαλύτερη χωρητικότητα από όλα τα υποψήφια στάδια, το Στάδιο Γουέμπλεϊ στο Λονδίνο θα φιλοξενήσει για δεύτερη φορά τους ημιτελικούς και τον τελικό, με την πρώτη φορά να είναι υπό την προηγούμενη μορφή στο Euro 1996.

Το Ολυμπιακό Στάδιο Ρώμης θα φιλοξενήσει τον αγώνα της πρεμιέρας του Euro 2020 ανάμεσα στην οικοδέσποινα Ιταλία και την Τουρκία.

(περισσότερα… ΠΗΓΗ : https://sportbet.gr  )